KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15774147
nr 1577 4147
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Träsnitt, Signerad, numrerad 5/100, daterad 1981. Bildmått: 14x16,5, yttermått inklusive ram: 25x26,5
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
måndag 13 november 2023
kl 20:36:39
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko